Jak wyglądają domy opieki nad seniorami?

nnymi różnego rodzaju choroby. W takiej sytuacji bardzo korzystne okazuje się zwykle zatrudnienie pielęgniarki, która pomaga starszej osobie w codziennych czynnościach i sprawuje konieczną opiekę. Czasem jednak to nie wystarcza

Jak wyglądają domy opieki nad seniorami?

Sprawowanie opieki nad seniorem

W wielu przypadkach zadbanie o starszego członka rodziny we własnym zakresie jest niemożliwe. Zależy to od bardzo wielu względów takich, jak między innymi różnego rodzaju choroby. W takiej sytuacji bardzo korzystne okazuje się zwykle zatrudnienie pielęgniarki, która pomaga starszej osobie w codziennych czynnościach i sprawuje konieczną opiekę.

Czasem jednak to nie wystarcza i wtedy wiele osób decyduje się na umieszczenie osoby starszej w specjalnym zakładzie dla seniorów. Dotyczy to zwykle osób obłożnie chorych lub ludzi, których potomkowie nie chcą utrzymywać z nimi relacji. Niewątpliwie spora część seniorów jest negatywnie nastawiona do pobytu w takim miejscu i dlatego też jest to jednak o wiele rzadziej spotykane niż zatrudnienie opiekunki.


Kim jest pielęgniarka? Wikipedia odpowiada

Pielęgniarka (w odniesieniu do mężczyzn stosuje się formę pielęgniarz) ? samodzielny, medyczny zawód z grupy specjalistów do spraw zdrowia. Sprawuje opiekę medyczną nad pacjentem (m.in. pielęgnacja pacjenta, podawanie leków, wykonywanie zastrzyków, wlewów dożylnych), asystuje lekarzowi w czasie zabiegów, operacji, wykonuje samodzielne działania w zakresie diagnostyki, leczenia i rehabilitacji medycznej, a także wykonuje zlecenia lekarskie. W przypadku, gdy pielęgniarka uzna zlecenie za błędne zobowiązana jest odmówić jego wykonania. Zajmuje się także szeroko rozumianą edukacją zdrowotną i promocją zdrowia.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pielęgniarka


Termin opieki w Wikipedii

Opieka ? dawanie oparcia, wsparcia, zaspokajanie potrzeb (właściwości ludzkich, będących potrzebą), których jednostka nie umie, nie może lub nie jest w stanie samodzielnie zaspokoić, żeby zachować równowagę biologiczną i psychiczną, przeżyć, zachować zdrowie, jakość życia, zapewnić prawidłowy rozwój (doprowadzić jednostkę do dojrzałości) i ciągłość gatunku.

Państwo realizuje swoją rolę opiekuńczo-wychowawczą poprzez różne instytucje publiczne, np. szkoły publiczne i ośrodki opiekuńczo-wychowawcze, diagnostyczno-konsultacyjne dla rodziny, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej poprzez prace socjalną.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Opieka