Jak wybrać dentystę?

ziałanie bakterii można zaobserwować kiedy nasze szkliwo w pewnych miejscach zaczyna być bielsze, to znaczy że proces demineralizacji już nastąpił i jeżeli nic nie zrobimy to w tym miejscu powstanie ubytek, który będzie wymagał le

Jak wybrać dentystę?

Powstawanie próchnicy

Próchnica powstaje z powodu rozkładających się resztek pożywienia, bakterie pożywiają się cukrem i wytwarzają kwas, który osłabia szkliwo i z czasem powoduje ubytki. Działanie bakterii można zaobserwować kiedy nasze szkliwo w pewnych miejscach zaczyna być bielsze, to znaczy że proces demineralizacji już nastąpił i jeżeli nic nie zrobimy to w tym miejscu powstanie ubytek, który będzie wymagał leczenia.

Jeżeli zauważymy takie plamki to warto postarać się o poprawienie higieny naszej jamy ustnej, przestać jeść słodycze. Po pewnym czasie szkliwo się zregeneruje i nie powstanie ubytek w innym przypadku zostanie nam juz tylko leczenie dentystyczne.


Dlaczego warto chodzić na wizyty okresowe do dentysty

Regularne wizyty u dentysty pomogą uniknąć kosztownego leczenia oraz zapobiegną problemem z naszymi zębami. Podczas wizyty u dentysty powinniśmy mówić o wszystkich ewentualnych dolegliwościach związanych z zębami. Sam dentysta sprawdzi stan naszych zębów, dziąseł, zgryzu itp. W razie wykrycia nieprawidłowości od razu zaproponuje odpowiednie leczenie.

Wizyta okresowa powinna odbyć się przynajmniej raz na pół roku, maksymalnie raz na rok. W takim czasie ubytki nie będą na tyle duże aby spowodować poważny problem, więc w razie potrzeby leczenie będzie szybkie i tanie.


Wiki i uzębienie

Uzębienie (łac. dentitio) - zespół wszystkich zębów występujących w jamie ustnej jednego osobnika. Cechy uzębienia są charakterystycznymi cechami taksonów, szczególnie istotnymi w paleozoologii przy badaniach materiału kopalnego.

Na uzębienie danego osobnika składa się łuk zębowy górny (arcus dentalis superior) i łuk zębowy dolny (arcus dentalis inferior).

U niektórych gatunków zęby są elementem dymorfizmu płciowegopotrzebny przypis. Układ zębów danego gatunku określa wzór zębowy.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Uzębienie